Angular Developer zarabia nawet 27000 zł. Niedoceniana żyła złota?

Czy warto się uczyć Angulara w 2021 roku? Posiadając pewną biegłość w jego konkurencji, czyli javascriptowych bibliotekach jak React i Redux, mógłbym bez kompleksów dołączyć do tłumu krzyczącego „koniec Angulara!” i dalej sobie żyć. Czemu jednak tego nie zrobię? Bo krzyczałbym totalny bullsh*t. 🙂

Dla niewtajemniczonych. Angular jest frameworkiem języka JavaScript, czyli spójnym zbiorem narzędzi i praktyk, które pozwalają tworzyć aplikacje szybciej, lepiej i w bardziej usystematyzowany sposób. JavaScript natomiast jest najpopularniejszym językiem programowania na świecie, w którym m.in. ja odnalazłem swoją zawodową drogę.

Jeżeli nie jest dla Ciebie jasne o czym piszę, przeczytaj dwa moje artykuły, które powinny rozjaśnić temat. Pierwszy to Mapa stanowisk IT czyli kto kim jest i co robi, który mówi np. o tym co robi front-end developer (KLIKNIJ TUTAJ). Drugim artykułem jest mój poradnik jak zostać programistą od zera, np. bez studiów – (KLIK). Po wszystkim przynajmniej część powinna być jasna.

Ile zarabia Angular Developer

Krótka odpowiedź brzmi: oczywiście, ze to zależy. Ale nie wyłączaj proszę tej strony w przypływie złości spowodowanej irytującą odpowiedzią. Mam dla Ciebie coś jeszcze – krótką odpowiedź, która zawiera konkrety.

A jest nią: nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie jako Angular Developer bez studiów, za to z kilkuletnim doświadczeniem. Naprawdę kilkuletnim, nie dziesięcio-, czy dwudziesto-.

Według serwisu NoFluffJobs… a właściwie przeglądając ich oferty pracy, można zauważyć, że można w Angularze zarabiać nawet 27 000 zł. Pogardzilibyście? Poniżej screen z cytowanego źródła.

angular developer zarobki

Celowo nie wstrzymałem się zbyt długo z pokazywaniem zarobków Angular Developerów, ponieważ nie oszukujmy się – pieniądze są niestety lub „stety” nieodłącznym elementem dyskusji o programowaniu.

Skoro ten temat mamy za sobą, zastanówmy się jak te miliony monet robić.

Czy warto uczyć się Angulara w 2020 roku?

We wstępie tego artykuły pośrednio odpowiedziałem, że tak, zdecydowanie warto. Natomiast wypada też zadać pytanie, kto dokładnie używa Angulara i dlaczego oraz co, poza pieniędzmi, oferuje on programiście.

Korpo, banki i korpo

Z jakichś powodów korporacje i branża finansowa pokochały ten framework. Być może jest to związane z jego sztywnymi ramami, które de facto wymuszają dobrą praktykę tworzenia kodu. Być może ze względu na szereg narzędzi, usprawnień i świetnie działającą społeczność, która jest w stanie zapewnić wsparcie i niczym nieprzerwany proces developmentu (wytwarzania oprogramowania).

Niezależnie od motywów jasnym jest, że Angulara uwielbiają organizacje posiadające grube portfele. A sam Angular… niekoniecznie uwielbia początkujących programistów.

Wysoka bariera wejścia

Czy ktoś powiedział, że będzie łatwo? 🙂

Angular nie jest łatwy. Nie należy do zwykłych narzędzi, do których można przerobić tutorial w jeden weekend i wszystko jest cacy. Wymaga on pracy, zrozumienia JavaScriptu w ogóle oraz wielu rzeczy znajdujących się wokół tej gałęzi. Najlepiej podejść do niego, mając mentora.

Jak podejść do nauki Angulara, żeby było warto to w ogóle zaczynać?

Po pierwsze nastaw się na ciężką pracę. Przygotuj się mentalnie, że Angular nie jest przepisem na babkę piaskową, choć szczerze mówiąc jadłem tyle niedobrych babek piaskowych, że być może użyłem niefortunnego porównania.

Po drugie, znajdź mentora – kogoś, kto Angulara zna i w nim siedzi. Jeżeli nie masz takiej osoby na oku – nic się nie stało! Tworzę grupę na Facebooku o nazwie Akademia Angulara i zapraszam Cię na nią! Jak uda nam się to rozruszać, na pewno wszyscy na tym skorzystamy.

Dołącz do grupy Akademii Angulara na FB

Mam nadzieję, że rozwinie się nasz temat. Chciałbym z całego serca, żeby każdy czytelnik tego bloga zwiększył swoje zarobki wewnątrz IT lub wchodząc do naszej branży.

Naucz się Angulara od podstaw

Naucz się programować
w Angularze od zera.

Techporadnik © 2021
IDM Przemysław Kosior • NIP: 7792508107